Wymagania odnośnie fotela do komputera

Praca przy komputerze wiąże się z koniecznością wielogodzinnego siedzenia w bezruchu. Za naszą postawę odpowiedzialne jest wtedy praktycznie wyłącznie krzesło. Właśnie dlatego warto zadbać o to, aby nasz wybór spełniał wszystkie konieczne wymagania.

Wymagania

Krzesło do komputera powinno być wygodne i posiadać możliwość regulowania wysokości, zagłówka, podpórek do rąk czy pochylenia oparcia. Najlepiej sięgnąć po fotel obrotowy (www.ergo-fotel.pl/fotele-obrotowe), który zapewni szansę przemieszczania się w obrębie biurka. Bardzo ważne, aby siedząc nasze nogi luźno i płasko opierały się na ziemi, a ręce znajdowały się bezpośrednio na biurku, nie powodując konieczności nienaturalnego wyginania kręgosłupa. To bardzo ważne, ponieważ nieodpowiednio dobrane krzesło może przyczynić się do powstawania bólu i zwyrodnień.

Fotele obrotowe powinny być tak skonstruowane, aby człowiek czuł się w nich jak najbardziej naturalnie. Nieodpowiednio dobrane krzesła do komputera mogą powodować zbyt duże obciążenia ciała, a w rezultacie ból i dyskomfort.

About admin